خانه > اخبار > شورای برنامه‌ریزی سهم شهرداری‌ را از محل آب‌های گرم تعیین کند

شورای برنامه‌ریزی سهم شهرداری‌ را از محل آب‌های گرم تعیین کند


شورای برنامه‌ریزی سهم شهرداری‌ را از محل آب‌های گرم تعیین کند
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: با گذشت ۸ ماه از سال هنوز شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل سهم شهرداری‌ها را از محل درآمد آب‌های گرم تعیین نکرده است.
صدیف بدری در مراسم افتتاح طرح‌های عمرانی شهرستان سرعین اظهار کرد: با منابع اعتباری اندک دولتی نمی‌توانستیم توسعه شهر سرعین را به این شایستگی رقم بزنیم که با همت خود اهالی و پیگیری شورا و شهرداری شهر سرعین در ریل توسعه و عمران شهری قرار گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: در سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی سرعین به عنوان شهر نمونه گردشگری کشور انتخاب شد که انتظار می‌رود همه ساله به همت فرمانداری این شهر، شورا و شهرداری یک پروژه خوب و زیربنایی در این شهر تعیین و نسبت به اجرایی شدن آن همت دسته‌جمعی را شاهد باشیم.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: در قالب طرح تفصیلی شهر سرعین باید طراحی شهری به درستی و متناسب با شرایط خاص گردشگری سرعین انجام شود تا پروژه‌هایی همچون تالار شهر، پارک بزرگ مسافر و سالن‌های فرهنگی و هنری در این شهر تکمیل و به بهره‌برداری برسد.
بدری ضرورت توجه به سیما و منظر شهری را یادآور شد و بیان کرد: باید سیمای شهری را به گونه‌ای آراسته کنیم تا سرعین برای میهمانان و گردشگران دلچسب باشد و به نوعی به ماندگاری مسافر کمک کنیم.
وی با قدردانی از تلاش هتلداران در ارائه خدمات به گردشگران و مسافران تصریح کرد: از توجه ویژه استاندار اردبیل به پیست زمستانی آلوارس تقدیر می‌کنیم که فاز دوم این پیست در این منطقه در حال احداث است اما همچنان راه ارتباطی سرعین به آلوارس در شان مسافران و گردشگران و اهالی منطقه نیست.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی از راه و شهرسازی و راهداری خواست؛ تا نسبت به ایمن‌سازی این مسیر اقدام کرده و در کنار آن پروژه گردشگری در ورگه‌سران و همچنین کمربندی گردشگری سرعین و مسیر ارتباطی مشگین‌شهر و قوتورسوئی را هرچه سریعتر سروسامان دهند.
بدری افزود: باید در سفر پیش روی رئیس جمهور برای تکمیل پروژه‌های عمران شهری اعتبار درخواست کنیم تا از محل این سفر برخی از پروژه‌ها در حوزه عمران شهری به سرانجام رسیده و شهرداری‌ها از بابت تکمیل آنها مشکلی نداشته باشند.
وی با انتقاد از شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل به خاطر معطلی ۸ ماهه در تعیین عوارض آب‌های معدنی برای شهرداری‌ها گفت: در این اوضاع اقتصادی نامناسب باید هر چه سریعتر سهم حداکثری ۲۰ تا ۴۰ درصد از این محل برای شهرداری سرعین اختصاص یابد تا مشکلات اعتباری شهرداری برطرف شود.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی همچنین به تعیین تکلیف پروژه ساری‌سو در سرعین اشاره و خاطرنشان کرد: ضرورت دارد هر چه سریعتر این پروژه از سوی سرمایه‌گذار تعیین تکلیف شود و یا در این محل پارک مناسبی احداث و در اختیار اهالی قرار گیرد.


همچنین ببینید

افتتاح پروژه های عمرانی با هدف کمک به توسعه گردشگری/احداث جاده نیو اردبیل ،توسعه وبهسازی مسیر گردشگری ارجستان و پل کمربندی مطالبه ما از رئیس جمهور خواهد بود

افتتاح پروژه های عمرانی با هدف کمک به توسعه گردشگری /احداث جاده نیو اردبیل، توسعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *